Ogrodowy fotel wiszący to rzecz, która chyba wszystkim kojarzy się pozytywnie. Sielanka, idylla – po prostu przyjemność. Obraz ogrodu z takim fotelem kojarzy się też z odrobiną luksusu. Czy słusznie? 

Niedrogo, a jednak pięknie

Raczej może tu dochodzić do pewnego mylenia pojęć, bo taki ogrodowy fotel wiszący nie musi być towarem bardzo drogim. Nie jest też trudno dostępny. Skoro jednak padło stwierdzenie „nie musi”, to oznacza ono oczywiście to, że taki fotel może być towarem luksusowym. Dużo zależy również od potrzeb i możliwości, ale to dotyczy bardzo dużej liczby przedmiotów. Pewne jest to, że dysponując sumą około 100 złotych, możemy już kupić fotel wiszący, który będzie nie tylko bezpieczny i praktyczny, ale też po prostu ładny.

Stwierdzenie, że będzie piękny i upiększy nasz ogród, też nie musi być czymś przesadnym. Wykonany ze stali, aluminium lub tworzywa sztucznego i pokryty bawełną ażurowy fotel, który dodatkowo zawieszony jest na plecionych sznurach, robi naprawdę spore wrażenie i nie musi kosztować dużo.

Cena to nie tylko materiały

Na cenę wpływa zresztą kilka ogólnych czynników, nie tylko użyte materiały i ogólna jakość. Będą nimi też między innymi: wielkość fotela (np. dla jakiej ilości osób będzie przeznaczony), to czy fotel wiszący zakupimy np. wraz ze stelażem, czy zawiesimy go we własnym zakresie i stelaż nie będzie nam potrzebny, a także to, czy będzie posiadał dodatkowe siedziska np. w postaci prostych, a może jednak bardziej skomplikowanych poduszek. Poduszki do foteli wiszących mogą posiadać np. profilowane siedziska i oparcia.

Nie tylko do ogrodu

Nie zapominajmy również o tym, że takie fotele mogą by stosowane nie tylko w ogrodach, na werandach, tarasach itp., ale również w zamkniętych pomieszczeniach. Nasz ogrodowy fotel wiszący, szczególnie ten wyposażony w stelaż, możemy bez problemu zabrać ze sobą do domu.

Przed kontynuowaniem ozdabiania swojego pięknego domu warto też rzucić okiem na www.ciekawa.pl, gdzie fachowe porady z dziedziny aranżacji i wystroju wnętrz to chleb powszedni.