Lato jest dla nas jednym z najlepszym okresów w roku. Jednak, gdy już jest słońce i do tego upały, to trzeba sobie radzić z tym także w  mieszkaniu. Temperatury są coraz wyższe, a w naszym mieszkaniu niczym jak w saunie. Jak sobie poradzić z tym ciepłem w mieszkaniu? Sposobów jest kilka na to jak radzić sobie z upałem w pomieszczeniu.

1. Wentylator

Jeden z najpopularniejszych i tanich rozwiązań na schłodzenie pomieszczenie. Dostępne są stojące lub małe biurkowe. Powiew wiatru z wiatraka to jak zbawienie w te upalne dni. Ceny wentylatorów to kwestia od 50 złotych do 100 złotych.

2. Klimatyzacja

Klimatyzacje stosuje się częściej w domkach niż w mieszkaniach. Jest jednym z droższych rozwiązań chłodzenia się w upalne dni. Oczywiście jest urządzeniem skutecznym, które sprawdzi się w swojej funkcji.

3. Rolety lub zasłony przyciemniające

Jeśli nasze mieszkanie się właśnie nagrzewa przez okna, gdzie się dostają promienie słoneczne, to warto pod naszą nieobecność zasłonić okna roletami lub zasłonami przyciemniającymi. Więcej o polecanych roletach do domu znajdziesz na www.poradybudowlane.pl.

4. Wietrzenie mieszkania

Wiemy to wszyscy, że podczas upałów otwarte okna to właśnie w ten sposób wpuszczamy ciepło do środka. Przy zamkniętych oknach tworzy się zaduch i wietrzenie mieszkania jest wskazane. Zrób to rano, gdy jeszcze słońce nie wyjdzie i zrób to wieczorem po zachodzie słońca.

5. Wyłącz niezbędne urządzenia elektryczne

Wytwarzają one sporo ciepła a są nimi takie urządzenia jak lodówka, telewizor czy kuchenka mikrofalowa.

6. Ogranicz gotowanie

W taki upalny dzień najlepiej jadać strawne potrawy, więc nie ślączmy przed kuchenką, która w dodatku wytwarza sporo ciepła.

7. Lekki ubiór

Zadbaj, by w te dni ubrać się lekko i przewiewnie. Unikaj jeansu oraz obciśniętych ubrań, ponieważ to nie sprzyja w te ciepłe i upalne dni.

Wysoka temperatura jest dokuczliwa, zwłaszcza w miastach. Każdy sobie radzi na swoj sposób. Podaliśmy wyżej kilka propozycji na schłodzenie pomieszczenia. Pamiętajmy również o piciu dużej ilości wody, która pomoże w utrzymaniu organizmu w prawidłowym funkcjonowaniu.