Remont kuchni lub łazienki to spore wyzwanie finansowe i dlatego często właściciele szukają tańszych, ale dobrych rozwiązań.

Mimo, że płytki ceramiczne są wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem na ściany wilgotnych pomieszczeń to na rynku pojawiają się coraz to nowe alternatywne propozycje. Jednym z dobrych pomysłów jest pomalowanie ścian farbą. Jest to rozwiązanie tańsze, a posiadające wiele zalet. Ważne, aby właściwie wybrać farbę do kuchni i łazienki. Farby do łazienki i kuchni powinny odznaczać się wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu będzie można bez problemu usunąć ewentualne zabrudzenia. Ze względu na specyfikę pomieszczeń i panującą w nich dużą wilgotność należy zwracać uwagę, aby farba była wodoodporna. Dzięki temu uniknie się zawilgocenia ścian, a mokre plamy będzie można w łatwy sposób usunąć suchą ściereczką. Dodatkowo producenci oferują farby o właściwościach biobójczych, które chronią przed grzybami, pleśnią i bakteriami.

Do najczęściej wybieranych farb do łazienek i kuchni należą farby lateksowe i farby ceramiczne. Farby te posiadają bogatą kolorystykę i pozwalają na ciekawą aranżację wnętrza. Ich zaletą jest też łatwość w nakładaniu, co sprawia że częsta zmiana kolorystyki wystroju pomieszczenia jest łatwiejsza, niż w przypadku innych rozwiązań.