Dekoracyjne rewolucje to nie tylko wielkie remonty i spektakularne metamorfozy. Małe zmiany również potrafią odmienić wnętrze, zmienić jego charakter, dodać łagodności lub pikanterii. Co ciekawe, nawet za niewielkie pieniądze, możemy wywołać nieziemski efekt!

Lustro daje nam wiele możliwości, w tym tę, najbardziej znaną, powiększa optycznie pomieszczenie. Duże lustro nie musi być drogie. Możemy kupić lustro używane lub szkło i samodzielnie wykonać ramy. Z jakich materiałów? Z drewna z odzysku, z taśmy i sznurków, z plastiku i kawałków skóry…Lustro umieszczamy w centralnym punkcie pomieszczenia, ale miejsce na suficie lub między oknami również może dać ciekawy efekt.

Za mniej niż czterdzieści złotych kupimy inne dekoracje: ciekawy obraz z drugiej ręki, grafikę lub plakat. I znów wszystko zależy od efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Duży plakat z komiksowym bohaterem umieszczony nad łóżkiem? Efekt murowany!

Sztuczne rośliny, szczególnie liście monstery i palmy, robią w świecie dekoracji dużą karierę. Wielki liść monstery umieszczamy w wazonie lub na ścianie. Będzie zjawiskowo. A jeżeli nie lubimy sztucznych roślin, kupmy świeże kwiaty. Wielki bukiet tulipanów wprawi nas w dobry nastrój.

Tanie dekoracje? To możliwe. Czasem wystarczy poszukać rzeczy używanych. Sprzedający oferują czasem prawdziwe perełki za mniej niż czterdzieści złotych…