Osoby, które remontują własne mieszkanie, często nie wiedzą, od czego zacząć, a także jakie produkty i materiały wybrać, aby uzyskać zadowalający efekt.

Nie wiedzą zatem jakie płytki wybrać i czy zdecydować się na oświetlenie sufitowe lub punktowe. Można przeglądać różnego rodzaju magazyny, by zaczerpnąć z nich inspiracji, które można wykorzystać we własnym domu. W ten sposób o wiele łatwiej będzie wybrać płytki do salonu. Remontując małe pomieszczenia, trzeba pamiętać o tym, żeby były one jasne i połyskujące. Te matowe lub te, które są w ciemnym kolorze, mogą optycznie pomniejszyć dane wnętrze, a tego chciałoby się raczej uniknąć. Inne rozwiązania stosuje się, gdy salon jest połączony z kuchnią. Wówczas najlepiej, gdy kafelki różnią się między sobą kolorem.

W ten sposób uzyskuje się efekt rozdzielenia danych pomieszczeń i całość wygląda ciekawie, a o takim efekcie marzy przecież każdy właściciel mieszkania lub domu. Możliwości jest sporo, a niektóre z nich są szczególnie warte rozważenia i zastosowania.