Chcąc wykonać dzieło, jak należy i uszanować tworzywa, koniecznie trzeba wiedzieć, po pierwsze co się chce zrobić. Bez planu i celu można jedynie zawędrować w ślepy zaułek.

I ważne, by kierować się marzeniami, nie mrzonkami. Pragnienia, a nie zachcianki niech będą drogowskazem dla twórcy i rzemieślnika.

Wszyscy posiadacze substancji mieszkaniowej wiedzą, że regularne remonty służą budynkom. Dokonywanie przeróbek i konserwacji pomaga zachować standard rosnących oczekiwań. Planując wystrój wnętrz salon albo choćby ganek, trzeba zrobić to dobrze. Niech to będzie wizytówka domu. Nawet jeśli będzie to pomieszczenie zupełnie marginalne. I tak trzeba mieć plan. Plan, który zrealizuje się do końca. Po co ruszać w drogę, kiedy nie wiesz, gdzie dojedziesz. Pod warunkiem, że nie to jest założeniem i celem samym w sobie. Celem wędrowcy bez celu i kierunku.
Nie, nie! Nie tak! Dom nie lubi takich eksperymentów. Dom chce być traktowany z szacunkiem.

Jeśli samodzielnie nie potrafimy zaplanować wykonania prac w domu, zawsze można skorzystać z pomocy zdolnego i mniej lub bardziej znanego projektanta.