Znudziły Ci się Twoje meble a nie masz pieniędzy na generalny remont? Jest rozwiązanie jak zmienić wnętrze mając bardzo mały budżet.

Weźmy za przykład chociażby szafki w kuchni. Nie możesz na nie patrzeć, są stare, poplamione i nie ładne? Jak odświeżyć meble tak aby choć na chwilę cieszyły oko i zmieniły wnętrze. Nic trudnego ! Co jest potrzebne ?
Otóż przede wszystkim farba, wałki, korytko, papier ścierny, odtłuszczacz, rękawiczki tak aby ochronić swoje dłonie. Jeżeli chcesz mieć jakieś wzory to przygotuj sobie szablony tak by ich malowanie było łatwiejsze.

Świetnym sposobem na odnowienie szafek jest ich pomalowanie. Jak przygotować szafki do malowania ?
W pierwszym etapie trzeba przygotować powierzchnię do pracy. Żeby było Ci wygodniej odkręć drzwiczki i gałki czy klamki, będzie wtedy większe pole manewru, nie będziesz musiał się denerwować, że nie możesz wszędzie dosięgnąć. Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić przed malowaniem jest delikatne starcie papierem ściernym powierzchni drzwiczek czy szafki aby wygładzić powierzchnie i usunąć ewentualny tłuszcz, który się zebrał na meblach. Po wykonaniu tej czynności należy dokładnie odtłuścić powierzchnię do malowania tak aby farba dokładnie wniknęła. Ilość warstw farby położonych na mebel zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, zazwyczaj dwie warstwy wystarczają aby pokryć powierzchnię bez prześwitów czy smug.

Przy nowym kolorze farby fajnie również wymienić uchwyty do szafek tak by pasowały do nowego wystroju.

Pamiętaj to nie są wysokie koszta w porównaniu do nowych mebli a możesz im dać drugie życie !