Duża, otwarta przestrzeń większości piwnic ma tendencję do straszenia właścicieli domów, którzy rozważają przebudowę piwnicy. Jednakże ten duży pokój może stać się najcenniejszą przestrzenią w domu. Nie należy myśleć o przestrzeni piwnicy jak o tylko jednym pokoju. Można pomyśleć o wzniesieniu ścian i budowie małych pomieszczeń wewnątrz większego.

Oto cztery pomysły dla osób, które nie wiedzą, od czego zacząć:

1. Stwórz podziały w szeroko otwartych przestrzeniach.

Z piwnicy można korzystać na wiele różnych sposobów, można tam stworzyć między innymi siłownię, salę multimedialną czy plac zabaw. Te przestrzenie można podzielić poprzez postawienie ścian. Można również pomalować ściany na jasny kolor, aby pomieszczenie wydawało się większe niż w rzeczywistości.

2. Dodaj łazienkę

Jeżeli korzystasz regularnie z tej przestrzeni, pomyśl o stworzeniu tam łazienki.

3. Stwórz schowek

Przebudowując piwnicę, nie trzeba rezygnować przestrzeni, gdzie znajdują się aktualnie nieużywane przedmioty. Można je schować w oddzielonej komórce, która ma drzwi. Można również rozważyć zainstalowanie półek w schowku tak, aby maksymalnie zorganizować wolną przestrzeń.

4. Wpuść światło

Odpowiednie oświetlenie jest bardzo ważne w piwnicy, gdzie naturalne światło występuje w ograniczonej ilości albo nawet nie ma go wcale. Warto rozważyć wymianę okien na większe lub dodanie inteligentnego oświetlenia, które sprawi, że pomieszczenie wyda się otwarte i jaśniejsze.