Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu, dlatego warto zadbać o jej odpowiednią aranżację. Jeśli nie jesteś zadowolony z aktualnego jej wystroju, potrzebujesz zmiany lub przeprowadzenia niskobudżetowego remontu, możesz ograniczyć się do odnowienia ścian i postawienia na modne akcesoria łazienkowe.
Coraz bardziej popularne staje się malowanie starych kafli. Farba ceramiczna, którą wykorzystuje się do tego celu, tworzy bardzo wytrzymałą powłokę – odporną na zarysowania, namaczanie oraz działanie detergentów, których na co dzień używa się przy pielęgnacji łazienki. Nawet przy ciemnych odcieniach kafelki ścienne najczęściej pokrywa się maksymalnie trzema warstwami farby. Występowanie na płytkach tłoczonego lub wypukłego wzoru po pokryciu farbą daje naprawdę designerski efekt!

Farba ceramiczna może zostać wykorzystana również do pomalowania podłogi, jednak jeśli ktoś nie gustuje w jednolitych kolorach, może zdecydować się na wykładzinę z rolki. Wracająca do łask wykładzina PCV urozmaici wnętrze łazienki. Prócz dostępności wielu wzorów wykładziny te mają teraz do zaoferowania dużą wytrzymałość na odkształcenia oraz grubość pozwalającą na położenie ich na płytki podłogowe – bez ryzyka powstania odkształceń w miejscu fug.

Odświeżenie łazienki za pomocą farb i nowych gadżetów często zajmuje jedynie weekend, a wykorzystany budżet nie nadwyręża portfela. Jeżeli więc oczekujesz świetnych efektów przy niskim nakładzie czasu i pieniędzy – warto rozważyć zaprezentowane rozwiązanie.