Ogrzewanie gospodarstw domowych gazem płynnym stale zyskuje w Polsce na popularności. Jest to zasługą licznych zalet, jakimi odznacza się ta metoda grzewcza. Każdy, kto decyduje się na takie rozwiązanie, powinien pamiętać o paru istotnych kwestiach.

Ogrzewanie gazem płynnym a pozwolenie na budowę

Z punktu widzenia użytkowników jedną z najważniejszych kwestii jest to, czy ogrzewanie gazowe z butli wymaga pozwolenia na budowę. W przypadku gospodarstw domowych nie jest to raczej konieczne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami o pozwolenie nie trzeba się starać, jeśli pojemność zbiornika nie przekracza 7 m3. Klienci indywidualni firmy Amerigas zwykle wybierają najmniejsze zbiorniki z jej oferty – czyli o pojemności 2700 l. Pozwolenie na budowę nie jest tu konieczne, niemniej montaż instalacji należy zgłosić stosownym organom administracyjnym. Podlega ona również obowiązkowym przeglądom.

Ogrzewanie gazem płynnym – jaki zbiornik wybrać?

Wybór odpowiedniego zbiornika ma ogromne znaczenie w kontekście efektywności ogrzewania. Pod względem pojemności trzeba go dopasować do potrzeb danego gospodarstwa – pomoże w tym dostawca gazu płynnego. Kolejną kwestią jest rodzaj zbiornika – naziemny lub podziemny. Zbiorniki naziemne są najczęściej montowane na większych posesjach, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. Natomiast jeśli chodzi o zbiorniki podziemne, to przeważnie trafiają one na mniejsze działki zlokalizowane na terenach o niskim poziomie wód gruntowych. Są co prawda droższe w montażu, ale za to nie ingerują w przydomowy krajobraz, a przestrzeń nad nimi można zagospodarować na wiele sposobów.

Ogrzewanie gazem płynnym – dla kogo?

Ogrzewanie domu gazem płynnym to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby chronić naturalne środowisko. W procesie spalania tego paliwa nie powstają szkodliwe substancje, a poza tym spala się ono praktycznie w całości. Ogrzewanie domu gazem płynnym polecane jest też w sytuacji, gdy ktoś szuka atrakcyjnych finansowo metod grzewczych.

https://www.amerigas.pl/