Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w naszych mieszkaniach. Jest to miejsce, gdzie wybieramy się nie tylko za potrzebą, ale również po to, aby się relaksować podczas kąpieli w wannie. Każdemu marzy się łazienka funkcjonalna oraz piękna. Nie wiele jest potrzeba, aby stworzyć klimatyczną łazienkę w modnym stylu retro. Pamiętajmy o tym, że łazienka retro to oznaka relaksu oraz spokojnego tempa życia.

Podczas planowanego remontu warto przed pierwszymi pracami ustalić plan działania. Dzięki bezpłatnym programom w internecie możemy stworzyć wizualny projekt wnętrza, dzięki czemu nie będziemy zaskoczeni efektem remontu. Przy wyborze wzoru oraz koloru glazury i terakoty pamiętajmy, aby dokonywać wyboru pomiędzy płytkami białymi, kremowymi, écru z delikatnym wzorem lub całkiem gładkie. Zdecydowanie przytulniejsza łazienka będzie w delikatnych kolorach, w której króluje biel, drewno oraz ceramika. Niech nie przyjdzie nam do głowy kłaść kafli na wszystkie ściany ! Jest to jeden z gorszych decyzji, jakie możemy podjąć nie tylko na wizualne zmniejszenie pomieszczenia, ale również na późniejszą chęć zmiany wyglądu łazienki.

Jednym z aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki w stylu retro, jest wanna wolnostojąca. W starych łazienkach z lat 50 lub 60 nie znajdziemy, kabin prysznicowych co nie oznacza, że nie da się ich wkomponować w łazienkę w stylu retro. Żeby zachować klimat, tamtych lat warto pozostać przy wyborze wanny, która odzwierciedleniem tamtejszych czasów.

Jeśli decydujemy się położyć w łazience terakotę, to wybierzemy ją w innym kolorze niż glazura na ścianach. Nie bójmy się podłogi wykonanej z drewna, taka podłoga jest nie tylko piękna, ale również praktyczna. Drewno w połączeniu z gustowną ceramiczną wanną oraz umywalką tworzy niepowtarzalny klimat, którego pozazdrości nam nie jedna osoba. Wybierając kran do wanienki oraz umywalki pamiętajmy, aby były one z tego samego kompletu.

Dekoracje, jakie powinny znaleźć się w łazience w stylu retro to bez wątpienia lustro w przepięknej ramie, drewniana komoda z bukietem kwiatów w wazonie oraz taborecik przy wannie. Wszelkiego rodzaju środki czystości do wnętrza oraz szampony do włosów, płyny do ciała powinny znajdować się ukryte w szafkach. Wyjątkiem zostawienia na widoku środków pielęgnacyjnych do ciała i włosów stanowią tylko te w szklanych butelkach bez etykiet, które idealnie w komponują się w tamtejszy klimat.